Darmowa dostawa krajowa - od 400 zł | Na terenie Krakowa - od 200 zł

Przegląd kubków do napojów - plastikowe, papierowe czy styropianowe. Które wybrać?

Przegląd kubków do napojów - plastikowe, papierowe czy styropianowe. Które wybrać?

Kubki jednorazowe na napoje, podobnie jak inne naczynia, są powszechnie wykorzystywane we współczesnym świecie. Znajdują zastosowanie w barach, lokalach gastronomicznych, restauracjach, punktach typu fast-food. Mając na uwadze skalę ich użytkowania oraz dobro środowiska naturalnego, powstaje wiele alternatywnych rozwiązań dla tradycyjnych plastikowych kubków jednorazowych. W dzisiejszym wpisie przedstawiamy rodzaje kubków jednorazowych i podpowiadamy, które wybrać. 

  Jakie jednorazowe kubki do napojów wybrać?

 Spis treści:

Jednorazowe kubki na napoje - dlaczego tak chętnie je wykorzystujemy?

Z jakich materiałów mogą być wykonane kubki jednorazowe do napojów? Rodzaje

Plastikowe kubki jednorazowe

Styropianowe kubki jednorazowe

Papierowe kubki jednorazowe

Jednorazowe kubki na napoje - dlaczego tak chętnie je wykorzystujemy?

Jednorazowe kubki na napoje bez wątpienia mają wiele zalet. Są niezbędnym wyposażeniem w wielu lokalach gastronomicznych, często także korzysta się z nich w domach przy okazji imprez plenerowych , grilli czy pikników. Dzięki nim możliwe jest zachowanie walorów smakowych podawanych napojów. Są łatwe do przechowywania, transportu, można w nich serwować napoje zimne oraz gorące, wyróżniają się wysoką jakością. Przy tym są lekkie, utrzymują temperaturę napojów, a po użyciu nie trzeba ich myć - w zależności od tworzywa z jakiego są wykonane - wystarczy wyrzucić je do odpowiedniego pojemnika. Segregacja odpadów przyczynia się do zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska, co jest ogromnym plusem. Jednorazowe kubki nie przeciekają, nie wydzielają też szkodliwych substancji. Ich niski koszt sprawia, że budżet firmowy na pewno nie zostanie mocno obciążony, dlatego cieszą się one dużym zainteresowaniem.

Z jakich materiałów mogą być wykonane kubki jednorazowe do napojów? Rodzaje

Kubki jednorazowe mogą być wykonane z plastiku, styropianu lub papieru. Poniżej krótko charakteryzujemy każdy z tych materiałów, przedstawiamy wady oraz zalety:

Plastikowe kubki jednorazowe

Chyba najbardziej popularne. Głównym przeznaczeniem plastikowych kubków jednorazowych jest serwowanie napojów zimnych: wody, soków, koktajli, drinków. Ich największą zaletą jest niska cena, są więc najbardziej ekonomiczne. Są lekkie, nie zajmują dużo miejsca, można je transportować. Jednorazowych kubków wykonanych z plastiku nie trzeba myć. Niestety podczas imprez plenerowych mogą przewracać się przy podmuchach wiatru. Nie są również zbyt odporne na uszkodzenia mechaniczne - łatwo je uszkodzić. W porównaniu do innych wariantów są również mniej ekologiczne. Czas rozpadu tworzyw sztucznych liczony jest w setkach lat, stąd zaśmiecenie planety plastikiem jest jednym z największych problemów współczesnego świata. Warto jednak dodać, że kubeczki plastikowe można poddawać recyklingowi. Oznacza to, że raz wykorzystane kubeczki mogą ponownie do nas powracać, czego warunkiem jest umieszczenie ich w odpowiednich pojemnikach na odpady.

Styropianowe kubki jednorazowe

Kubki styropianowe jednorazowe nadają się do ciepłych oraz gorących napojów, ponieważ zapewniają wysoką izolację termiczną. Z tego względu często wykorzystywane są również jako jednorazowe pojemniki na zupę. Wówczas należy dopasować do nich przykrywkę, która zabezpieczy przed rozlaniem zawartości. Są poręczne, wygodne w przenoszeniu, a styropian, z którego są produkowane, gwarantuje odporność na uszkodzenia mechaniczne. Z ekologicznego punktu widzenia kubki styropianowe nie należą do najlepszych wyborów. Jeśli wyrzucimy taki kubek do kosza, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że trafi on na wysypisko śmieci.

Papierowe kubki jednorazowe

Najbardziej ,,na topie” i jednocześnie najbardziej ekologiczny materiał, z którego wykonywane są opakowania jednorazowe, to papier. Jednorazowe kubki papierowe posiadają wiele zalet. Przede wszystkim są ekologiczne i nadają się w 100% do recyklingu. Każdy więc, kto ma na uwadze dobro środowiska naturalnego, powinien wybrać właśnie takie kubeczki. Mogą być używane do podawania zarówno napojów zimnych, jak i gorących. Kubki papierowe do kawy i herbaty mają wzmocnioną konstrukcję, dzięki czemu są stabilne i bezpieczne. Długo utrzymują temperaturę. Dodatkowo papier jest chłonniejszy, co sprawia, że naczynie łatwiej jest utrzymać w dłoni bez ryzyka poparzenia. Są wytrzymałe, odporne na przemakanie i lekkie, dlatego są bardzo chętnie zamawiane przez osoby lubiące kawę na wynos. Można poruszać się nimi swobodnie po mieście, zwłaszcza gdy dołączone są do nich specjalne wieczka, zabezpieczające przed rozlaniem napoju. Stanowią świetny nośnik reklamowy. Kolejną zaletą kubków jednorazowych wykonanych z papieru jest bogata gama kolorystyczna, która sprawia, że z łatwością można dopasować je do okazji - w przypadku imprez dla dzieci lub tematycznych może to być bardzo istotny element wyboru zastawy stołowej. Papierowe kubki to również brak problemów ze sprzątaniem - brudne naczynia wystarczy wyrzucić do śmietnika na odpady bio.

Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, które kubeczki wybrać - wszystko zależy bowiem od naszych indywidualnych upodobań oraz od przeznaczenia. Jeśli jednak chcemy być eko, warto postawić na najbardziej ekologiczne kubki wykonane z papieru.

Szukasz praktycznych i wytrzymałych kubków jednorazowych do napojów? Sprawdź ofertę, którą dla Ciebie przygotowaliśmy

Zadzwoń: 577-607-500, Odwiedź stronę: Kontakt

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium