Darmowa dostawa krajowa - od 400 zł | Na terenie Krakowa - od 200 zł

11 zastosowań gąbek do mycia naczyń, o których nie miałeś pojęcia!

11 zastosowań gąbek do mycia naczyń, o których nie miałeś pojęcia!

Jednym z najbardziej rozpowszechnionych artykułów do sprzątania są wszystkim dobrze znane gąbki do mycia naczyń i zmywaki kuchenne. Znajdują się one w każdym domu, restauracji czy w lokalu gastronomicznym. Niepozorną gąbkę, której normalnie używamy do mycia naczyń lub do sprzątania, możemy wykorzystać na wiele różnych sposobów, o których z pewnością większość z Was nie słyszała. Jeśli myślicie, że gąbka do mycia naczyń służy jedynie do czyszczenia kuchennych sprzętów, koniecznie musicie przeczytać nasz artykuł, w którym omówimy 11 nietypowych zastosowań zmywaków. 

11 nietypowych zastosowań zmywaka kuchennego

 Spis treści:

Gąbki do mycia naczyń i ich szerokie zastosowanie

#1 - Gąbka do naczyń jako czyścik do żaluzji

#2 - Zmywak kuchenny jako czyścik do wiatraka

#3 - Gąbka do podlewania roślin

#4 - Zmywak kuchenny jako pochłaniacz wilgoci w lodówce

#5 - Gąbka do zabezpieczenia mydła

#6 - Gąbka do usuwania zwierzęcej sierści

#7 - Zmywak kuchenny do manicure

#8 - Uszczelnianie starych okien i drzwi gąbką do mycia naczyń

#9 - Gabka do pakowania kruchych przedmiotów

#10 - Gąbka pod zimny kompres

#11 - Gąbka do usuwania zmechaceń na ubraniach

Gąbki do mycia naczyń i ich szerokie zastosowanie 

Gąbka do mycia naczyń, choć tak wskazuje nazwa, nie służy jedynie do mycia. Ten niepozorny element skrywa w sobie ogromny potencjał, dzięki czemu można go wykorzystać na wiele różnych sposobów:

#1 - Gąbka do naczyń jako czyścik do żaluzji 

Czyszczenie żaluzji często bywa czasochłonnym i żmudnym zajęciem. Cienkie blaszki wyginają się i nachodzą na siebie, przez co ciężko je skutecznie wyczyścić. Chyba że mamy w domu...dwie gąbki do naczyń i szczypce np. do grilla. Za pomocą tych przyrządów szybko wyczyścisz całą osłonę okienną. Aby to zrobić, wystarczy naciąć gąbki w miejscach, gdzie miękka część łączy się z tą szorującą. Otwory powinny być na tyle duże, aby zmieściły się w nich końcówki szczypiec. 

#2 - Zmywak kuchenny jako czyścik do wiatraka

By skutecznie wyczyścić ażurową osłonę wentylatora, prostokątną gąbkę natnij wzdłuż i wszerz (coś na wzór szachownicy). W ten sposób łatwiej dotrzesz do każdego metalowego elementu osłony i wyczyścisz ją ze zbierającego się kurzu. 

3 - Gąbka do podlewania roślin 

Szukasz skutecznego sposobu na podlewanie roślin w czasie urlopu? A może zapominasz, by regularnie podlewać kwiaty doniczkowe? Mamy na to sposób. Wystarczy, że przygotujesz nową gąbkę i doniczkę z ziemią. Gąbkę włóż do doniczki, a następnie posyp ją warstwą podłoża. Przesadź roślinę i uzupełnij naczynie ziemią do pełna. Gąbka zmagazynuje nadwyżkę wody, a w przypadku suszy zapewni roślinie prawidłowe nawilżenie. 

#4 - Zmywak kuchenny jako pochłaniacz wilgoci w lodówce 

Chcesz przedłużyć żywotność owoców i warzyw znajdujących się w lodówce? Niestety nie zawsze samo przechowywanie ich w niskiej temperaturze wystarczy. Okazuje się, że gąbka doskonale pochłania wilgoć, dzięki czemu zapobiega procesom gnilnym i rozkładowi produktów spożywczych. Gąbka będzie też świetnie radzić sobie z pleśnią.

#5 - Gąbka do zabezpieczenia mydła

Mydło pozostawione w zwykłej mydelniczce narażone jest na rozmoczenie, gdy dostanie się do niego zbyt dużo wilgoci. Aby temu zapobiec, zamiast w zwykłej mydelniczce, możesz przechowywać je na gąbce do mycia naczyń. Odprowadzi ona nadmiar wilgoci z kostki mydła, przez co będzie ono lepiej zabezpieczone. Pamiętaj jednak o tym, że gąbkę używaną w ten sposób należy codziennie wypłukać i wysuszyć, w innym wypadku stanie się ona idealnym środowiskiem do rozwoju pleśni i grzybów. 

#6 - Gąbka do usuwania zwierzęcej sierści 

Za pomocą wilgotnej gąbki w szybki i w prosty sposób pozbędziesz się sierści zwierzęcej z ubrań czy kanapy. Wystarczy, że przetrzesz nią czyszczoną powierzchnię okrężnymi ruchami, a sierść zwinie się w kłębek, który z łatwością usuniesz. 

#7 - Zmywak kuchenny do manicure

Malowanie paznokci u stóp nie jest tak prostą czynnością, jak mogłoby się wydawać. Aby ułatwić sobie to zadanie i precyzyjnie pomalować paznokcie u stóp, możesz wykorzystać gąbkę jako separatory między palce. Czystą gąbkę do mycia naczyń potnij na małe kawałki i umieść między palcami. Dzięki temu dokładniej i ładniej pomalujesz paznokcie.

#8 - Uszczelnianie starych okien i drzwi gąbką do mycia naczyń 

Jeśli masz nieszczelne okna, a w chłodne i zimowe wieczory odczuwasz nieprzyjemny chłód, możesz wetknąć w szczeliny okna kawałki gąbki. W ten sposób zimne powietrze nie przedostanie się do mieszkania. 

#9 - Gabka do pakowania kruchych przedmiotów 

Jeśli musisz wysłać paczkę, w której będzie się znajdować kruchy przedmiot lub planujesz przeprowadzkę i chcesz uniknąć stłuczeń, możesz wykorzystać do zabezpieczenia gąbkę do mycia naczyń. Aby zwiększyć efektywność jej działania, warto ją przed spakowaniem zwilżyć i docisnąć do pożądanego elemetu - dzięki temu gąbka po wyschnięciu idealnie dopasowuje się do danego przedmiotu. 

#10 - Gąbka pod zimny kompres 

Zadaniem kompresu jest przede wszystkim złagodzenie bólu i przyniesienie ulgi. Kiedy nie posiadamy profesjonalnego kompresu chłodzącego, możemy go wykonać samodzielnie z gąbki do mycia naczyń. Gąbkę zwilż wodą, zamknij w plastikowej torebce, a następnie schowaj w zamrażarce. Gdy gąbka zamarznie, kompres jest gotowy do użytku. 

#11 - Gąbka do usuwania zmechaceń na ubraniach

Zmechacone ubrania nie wyglądają dobrze. Aby je usunąć, nie musisz używać już specjalnej golarki. Wygląd tkaniny w łatwy i szybki sposób poprawisz dzięki przetarciu jej gąbką. Należy to zrobić za pomocą szorstkiej strony. Wystarczy energicznie przecierać materiał przez kilka minut, aby zyskał on nowy wygląd. ał on nowy wygląd. 

Zainwestuj w dobre zmywaki kuchenne. Duży wybór gąbek do mycia naczyń w atrakcyjnych cenach

Zadzwoń: 577-607-500, Odwiedź stronę: Kontakt

 >

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium