Ekologiczne rozwiązania - naczynia z pulpy trzciny cukrowej jako alternatywa dla plastiku

Ekologiczne rozwiązania - naczynia z pulpy trzciny cukrowej jako alternatywa dla plastiku

Plastikowe naczynia jednorazowego użytku powoli zostają wyparte przez warianty ekologiczne, które wykonane mogą być z różnych materiałów podlegających degradacji. Jednym z takich popularnych surowców wykorzystywanym do produkcji jednorazowych opakowań ekologicznych na żywność jest pulpa trzciny cukrowej. Dziś bliżej przyjrzymy się temu materiałowi i wyjaśnimy, dlaczego naczynia z pulpy trzciny cukrowej cieszą się coraz większą popularnością i uznaniem konsumentów.

Przegląd opakowań jednorazowych z trzciny cukrowej 

 Spis treści:

Co to jest pulpa trzciny cukrowej?

Czym charakteryzują się pojemniki jednorazowe z pulpy trzciny cukrowej?

Do jakich pojemników należy wrzucać opakowania jednorazowe z bagassy?

Gdzie można wykorzystać pojemniki jednorazowe z pulpy trzciny cukrowej?

Rodzaje naczyń z pulpy trzciny cukrowej (bagassy)

Naczynia z trzciny cukrowej jako sposób na wyróżnienie biznesu

Gdzie kupić i jak rozpoznać dobrej jakości naczynia z bagassy?

Co to jest pulpa trzciny cukrowej?

Trzcina cukrowa znana jest przede wszystkim jako roślina jadalna, która prawdopodobnie pochodzi z Nowej Gwinei. Jest najważniejszym surowcem wykorzystywanym do produkcji cukru. Znajduje ona również zastosowanie na szeroką skalę w przemyśle papierniczym. Odrasta kilka razy w roku, jest odnawialnym zasobem. Po ekstrakcji soku szypułka z trzciny cukrowej była zwykle spalana lub wyrzucana, aż pojawiła się możliwość wykorzystania odpadu do czegoś pożytecznego. Zmiażdżone łodygi trzciny cukrowej (miazga) przekształca w inne produkty zanim zostaną wyrzucone, m.in. w artykuły papierowe - pojemniki, miski, talerze i półmiski ekologiczne z pulpy trzciny cukrowej.

Czym charakteryzują się pojemniki jednorazowe z pulpy trzciny cukrowej?

Opakowania z pulpy trzciny cukrowej są w pełni kompostowalne. Oznacza to, że rozkładają się w ciągu 45-60 dni w zależności od warunków, w jakich następuje rozkład. Dobrą wiadomością jest również fakt, że materiał ten nie zawiera żadnych toksycznych substancji, które mogłyby przedostać się do ziemi. Zaletą naczyń jednorazowych z bagassy jest odporność na temperaturę. Produkty z pulpy można zatem krótko podgrzewać w kuchenkach mikrofalowych. Poza tym opakowania z bagassy doskonale utrzymują temperaturę jedzenia. Możne ja wkładać również do lodówki czy zamrażarki. Zaleca się jednak przechowywanie w tych warunkach nie dłużej niż przez 24 godziny. Po dłuższym czasie materiał może nasiąknąć i stracić swoją sztywność. Warto również dodać, że produkty wykonane z bagassy nadają się do dań płynnych, jednak nie powinno się ich przetrzymywać dłużej niż przez 12 godzin. Opakowania z pulpy trzciny cukrowej nie wpływają również na smak podawanych potraw.

Do jakich pojemników należy wrzucać opakowania jednorazowe z bagassy?

Naczynia z pulpy trzciny cukrowej powinno się wyrzucać do brązowego pojemnika na bio śmieci. W ten sposób takie opakowanie przedostanie się do kompostowalnych pojemników. Tego typu pojemniki na żywność można także wrzucać do odpadów zmieszanych.

Gdzie można wykorzystać pojemniki jednorazowe z pulpy trzciny cukrowej?

Opakowania z trzciny cukrowej sprawdzą się zarówno w gastronomii - lokalach, barach gastronomicznych, restauracjach, cateringu, punktach typu fast-food, food-truckach, jak i z powodzeniem może ją wykorzystywać na różnego rodzaju imprezach - grillach , piknikach, imprezach plenerowych .

Rodzaje naczyń z pulpy trzciny cukrowej (bagassy)

Wśród opakowań dla gastronomii na wynos można znaleźć szeroki wybór tych wykonanych z pulpy trzciny cukrowej:

Naczynia z trzciny cukrowej jako sposób na wyróżnienie biznesu

Fakt ten, że naczynia wykonane z pulpy trzciny cukrowej są bardziej przyjazne środowisku naturalnemu można wykorzystać w biznesie. Coraz więcej lokali gastronomicznych stawia na ekologiczność proponowanych produktów, promując tzw. praktyki zero waste czy less waste, pozwalające zadbać o środowisko naturalne. Restauracje włączające więc do swojego wyposażenia naczynia z włókna bagassy, czyli wysuszonych włókien trzciny cukrowej, podobnie jak inne naturalne akcesoria przyjazne środowisku, zaskarbiają sobie sympatię klientów. W końcu coraz więcej osób ceni sobie postawę proekologiczną i chętnie sięga po produkty, które nie szkodzą środowisku. Korzystanie z opakowań z bagassy to nie tylko krok w stronę środowiska, ale również czynnik budując relację z klientem i pozytywny wizerunek firmy.

Gdzie kupić i jak rozpoznać dobrej jakości naczynia z bagassy?

Aby nie paść ofiarą oszustwa i nie kupować produktów, które eko mają tylko w nazwie, warto wybierać wyłącznie te pochodzące od sprawdzonych producentów, które są opatrzone odpowiednimi certyfikatami. Tego typu produkty muszą spełniać rygorystyczne normy i wymagania - m.in. powstają w warunkach poszanowania środowiska.

Szeroki wybór wysokiej jakości opakowań jednorazowych z trzciny cukrowej znaleźć można na sklepie Ale Opakowania.

Jedzenie przechowywane w pojemnikach wykonanych z bagassy jest smaczne, świeże i bezpieczne, również dla dzieci. Same opakowania są estetycznie wykonane, funkcjonalne i bardzo praktyczne, dlatego stanowią doskonałą alternatywę dla popularnych naczyń plastikowych i styropianowych.

Dowiedz się więcej na temat przyjaznych środowisku naturalnemu naczyń jednorazowych i przeczytaj nasz artykuł: Dlaczego warto zainwestować w opakowania ekologiczne.

Bądź eko i zadbaj o środowisko naturalne. Skorzystaj z naszej oferty naczyń jednorazowych z pulpy trzciny cukrowej

Zadzwoń: 577-607-500, Odwiedź stronę: Kontakt

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl