Jakie środki antybakteryjne i dezynfekujące wybierać w czasach zagrożenia koronawirusem?

Jakie środki antybakteryjne i dezynfekujące wybierać w czasach zagrożenia koronawirusem?

Jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) częste mycie rąk, dezynfekcja dłoni i powierzchni to jeden ze sposobów ochrony przed koronawirusem - pod warunkiem, że robimy to odpowiednimi środkami, dokładnie i często. W dobie pandemii wszyscy szukamy sposobów na zminimalizowanie ryzyka zarażenia się COVID-19. Jak znaleźć zatem odpowiedni produkt do dezynfekcji pośród setek środków antybakteryjnych? Zapraszamy do przeczytania naszego artykułu, w którym omówimy, na co zwracać uwagę przy wyborze preparatów antybakteryjnych i dezynfekujących w czasach zagrożenia koronawirusem.

Preparaty antybakteryjne i dezynfekujące do odkażania w czasach koronawirusa

 Spis treści:

Na czym polega dezynfekcja?

W jakich miejscach stosuje się dezynfekcję środkami antybakteryjnymi?

Jak wybrać skuteczny środek do dezynfekcji w czasach zagrożenia koronawirusem?

Środki antybakteryjne a biobójcze - najważniejsze różnice

Środki antybakteryjne i biobójcze - przegląd propozycji

Jak używać środków do dezynfekcji w czasie epidemii COVID-19?

Na czym polega dezynfekcja?

Dezynfekcja, czyli odkażanie, to działanie polegające na zredukowaniu liczby drobnoustrojów do bezpiecznego poziomu. Za pomocą dezynfekcji możemy się pozbyć wirusów, grzybów i bakterii. Istnieje wiele metod dezynfekcji, które rozróżniamy przede wszystkim ze względu na to, co wymaga odkażenia. W czasach zagrożenia koronawirusem szczególnie zalecana jest dezynfekcja dłoni oraz często dotykanych powierzchni i urządzeń, takich jak blaty, meble, urządzenia elektroniczne, sanitarne, kuchenne itp. Preparaty do dezynfekcji przyjmują różną postać. Najbardziej popularne są te w formie płynów, pianek, żeli czy aerozoli.

W jakich miejscach stosuje się dezynfekcję środkami antybakteryjnymi?

Profesjonalne płyny i środki do dezynfekcji wykorzystuje się zarówno do użytku prywatnego, jak i w miejscach publicznych, takich jak lokale gastronomiczne, centra handlowe, środki komunikacji miejskiej, toalety, siłownie i kluby fitness, zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, salony tatuażu, żłobki, przedszkola, szkoły, placówki medyczne i stomatologiczne.

Jak wybrać skuteczny środek do dezynfekcji w czasach zagrożenia koronawirusem?

Pandemia koronawirusa spowodowała, że w sprzedaży dostępnych jest wiele środków o działaniu bakteriobójczym, w tym produktów odkażających. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że duża część ogólnodostępnych preparatów antybakteryjnych ma się nijak do skutecznego zabezpieczenia naszych rąk i powierzchni przed wirusami. Na co więc zwracać uwagę przy zakupie środków odkażających? Przede wszystkim musimy dokładnie czytać informacje zawarte na opakowaniu. Skuteczne środki do odkażania to takie, które wykazują również działanie m.in. wirusobójcze. Taki preparat powinien posiadać na etykiecie nr pozwolenia na obrót produktem biobójczym. Jeżeli takiego nr nie ma, oznacza to, jest to zwykły kosmetyk, a producent nie przeprowadził badań potwierdzających skuteczność zwalczania bakterii i wirusów. Kluczowe elementy, których należy szukać na opakowaniu, to przede wszystkim numer pozwolenia na obrót wydany przez Urząd Rejestracji Produktów Biobójczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Leczniczych oraz informacja o działaniu wirusobójczym. Tego typu informacji nie znajdziemy na opakowaniach zwykłych preparatów antybakteryjnych. Preparaty, które zarejestrowano jako środki biobójcze, zawierają ponad 60% alkoholu, podczas gdy zwykłe żele antybakteryjne mają go w swoim składzie mniej niż 50%.

Środki antybakteryjne a biobójcze - najważniejsze różnice

W walce z epidemią COVID 19 kluczowe znaczenie mają zarówno środki antybakteryjne, jak i preparaty biobójcze. Ważne jest jednak ich odpowiednie rozróżnienie. Środki antybakteryjne i biobójcze to dwie różne grupy preparatów, podlegającym różnym przepisom i służące do innych celów. Środki i żele antybakteryjne, z reguły o niższej zawartości alkoholu, to produkty przydatne do codziennej higieny rąk. Mogą one zmniejszyć liczbę mikroorganizmów, ograniczyć ich rozwój, a także hamować wzrost. Z kolei głównym celem działania produktów biobójczych jest dezynfekcja, czyli całkowite zniszczenie mikroorganizmów.

Środki antybakteryjne i biobójcze - przegląd propozycji

Poniżej przedstawiamy listę środków antybakteryjnych oraz biobójczych, które mogą pomóc z epidemią koronawirusa:

 

  • Preparat do dezynfekcji przeciw koronawirusom DEZOFAST - środek o działaniu biobójczym, posiadający Pozwolenie Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych nr 8010/20. Preparat ten wykazuje doskonałe właściwości bakteriobójcze i wirusobójcze. Znajduje szerokie zastosowanie do dezynfekcji powierzchni w miejscach użyteczności publicznej, zakładach przemysłu kosmetycznego, farmaceutycznego i spożywczego. Dostępny w dwóch pojemnościach: 1L i 5 L.

 

 

 

 

  • Mydło antybakteryjne Attis - mydło w płynie Attis jest skutecznym środkiem myjącym o działaniu antybakteryjnym przeznaczonym do codziennego użytku. Dodatkowo posiada właściwości nawilżające i natłuszczające. Występuje w formie koncentratu, dzięki czemu jest wydajne w użytkowaniu.

Jak używać środków do dezynfekcji w czasie epidemii COVID-19?

Środki antybakteryjne oraz preparaty do dezynfekcji stanowią podstawową formę ochrony przed wirusami i bakteriami. Aby spełniały swoje zadanie, muszą być odpowiednio użytkowane. Pamiętajmy o tym, że częste mycie rąk stanowi podstawową ochronę dla naszego organizmu i może zapobiec wielu chorobom zakaźnym. Zaleca się myć ręce pod bieżącą wodą z użyciem preparatów antybakteryjnych. Ręce należy myć przez minimum 30 sekund, dokładnie przecierając ich zewnętrzną oraz wewnętrzną część, a także przestrzenie między palcami. Następnie środek myjący trzeba dokładnie wypłukać, a dłonie osuszyć za pomocą ręczników jednorazowych papierowych. Jeżeli nie mamy dostępu do wody, powinno się korzystać z żeli do dezynfekcji rąk ,,na sucho”.

 

Zabezpiecz się przed koronawirusem COVID-19 Skorzystaj z naszej oferty środków antybakteryjnych i dezynfekujących

Zadzwoń: 577-607-500, Odwiedź stronę: Kontakt

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl