Darmowa dostawa krajowa - od 400 zł | Na terenie Krakowa - od 200 zł

W jakie opakowania i akcesoria wyposażyć pizzerię? Doradzamy!

W jakie opakowania i akcesoria wyposażyć pizzerię? Doradzamy!

Otwierasz pizzerię? To świetnie! Pamiętaj jednak, że jest to przedsięwzięcie wiążące się z kilkoma istotnymi kwestiami, których nie możesz pominąć, takimi jak wykończenie lokalu, zakup pieca gastronomicznego, uzyskanie niezbędnych pozwoleń, zatrudnienie pracowników. Ale to nie wszystko. Przecież gotową pizzę musisz też jakoś swoim gościom zaserwować, zwłaszcza jeśli oferujesz dowóz. My służymy pomocą na ostatnim etapie przygotowań do otwarcia lokalu, czyli podpowiadamy, w jakie opakowania i akcesoria wyposażyć pizzerie. 

Jakie opakowania i akcesoria wybrać do pizzerii?

 Spis treści:

W co wyposażyć pizzerię?

Jakie opakowania jednorazowe wybrać od pizzerii?

Kartonowe pudełka na pizzę

Kartonowe pudełka na pizzę na indywidualne zamówienie

Papier spożywczy półpergaminowy do pudełek na pizzę

Podpórki do pizzy

Pojemniki na sosy do pizzy

A co ze środkami czystości i higieny w pizzerii?

W co wyposażyć pizzerię? 

Przygotowanie pizzy składa się z kilku etapów. Głównym czynnikiem wpływającym na jej smak jest jakość produktów, które użyjemy do jej przygotowania. W dalszym etapie następuje wyrabianie ciasta, układanie poszczególnych składników i pieczenie. Nie jest to możliwe bez profesjonalnego pieca do pizzy. Oprócz pieca przydadzą się także akcesoria do pizzy, takie jak blaszki, łopatki, noże itd. Jednak to nie wszystko, czego potrzebuje Twoja pizzeria. Oferując dowozy pizzy, musisz zaopatrzyć się również w te produkty, które zagwarantują jej bezpieczny transport. Będziesz zatem potrzebował pudełek i kartonów na pizzę, papieru np. półpergaminowego, który zabezpieczy pizzę przed przywieraniem do pudełka, podpórek czy pojemników na sosy (dipy). 

Jakie opakowania jednorazowe wybrać od pizzerii? 

Poniżej przedstawiamy przegląd jednorazowych opakowań gastronomicznych, które musisz mieć w swojej pizzerii: 

Kartonowe pudełka na pizzę

Kartonowe pudełka do pizzy to podstawowe wyposażenie każdej ceniącej się pizzerii. Występują one w różnych kształtach i rozmiarach. Najpopularniejsze są pudełka na pizzę proste w formie kwadratu lub te ze ściętymi rogami. Wykonane są z trójwarstwowej tektury falistej, co przekłada się na ich wytrzymałość. Pizza po włożeniu do takiego opakowania długo utrzymuje temperaturę. W ten sposób klienci mogą być pewni, że danie dotrze do nich jeszcze cieplutkie. Materiał, z którego są wykonane kartonowe pudełka na pizze, jest również odporny na tłuszcz oraz przemakanie. Ponadto zapobiega złamaniu oraz uszkodzeniu pizzy w czasie transportu. Każdy z kartonów z naszego sklepu Ale Opakowania pochodzi z atestowanego materiału, przeznaczonego do bezpośredniego kontaktu z żywnością. Co ważne, to również to, że kartonowe pudełka na pizzę są całkowicie bezpieczne dla środowiska naturalnego, ponieważ wykonane są z surowców nadających się do recyklingu. 

Kartonowe pudełka na pizzę na indywidualne zamówienie 

Jeśli zależy Ci na spersonalizowanym produkcie, możesz postawić na pudełka na pizzę z indywidualnym nadrukiem. Dzięki indywidualnemu projektowi wzmocnisz swoją markę na rynku. Jest to również znakomita forma promocji. Co przykładowo można umieścić na takim pudełku? Logo, dane adresowe, nr telefonu, nazwę pizzerii, czyli najważniejsze informacje, dzięki którym Twoi klienci zapamiętają Twoją markę na dłużej. 

Papier spożywczy półpergaminowy do pudełek na pizzę 

Papier półpergaminowy ma wiele zastosowań. Jednym z nich jest wykorzystanie go do wyścielania pudełek od pizzy, dzięki czemu nie przywiera ona do pudełka. Nie wymaga uprzedniego smarowania ani czyszczenia - po zjedzeniu można go po prostu wyrzucić. 

Podpórki do pizzy

Podpórki do pizzy zapobiegają przyklejaniu się pizzy do pokrywy pudełka oraz jej zgnieceniu podczas transportu. Zwykle mają trzy nogi i umieszcza się je na środku. Podpórki wykorzystuje się podczas transportu pizzy, ale sprawdzają się również do przewożenia ciast i innych produktów spożywczych w pudełkach. 

Pojemniki na sosy do pizzy 

Wiele osób nie wyobraża sobie pizzy bez sosu. Aby je wygodnie podać, najlepiej użyć do tego celu jednorazowych pojemników na sosy. Pojemniki te wykonane są z bezpiecznego plastiku oraz wyposażone zostały w specjalne pokrywki zapewniające szczelność produktu w czasie transportu. Stosowanie porcelanowych sosjerek pociąga za sobą dodatkowe koszty utrzymania lokalu, a niekiedy też konieczność wymiany uszkodzonych pojemników na nowe. Stąd użycie jednorazowych pojemników na sosy jest bardziej opłacalne i praktyczne. 

A co ze środkami czystości i higieny w pizzerii? 

Oprócz pojemników i opakowań na żywność musisz też pamiętać o zaopatrzeniu swojej pizzerii w środki czystości i chemię profesjonalną dla gastronomii. Obowiązkowo w lokalu powinny znaleźć się środki do higieny pieców, preparaty do odtłuszczania i usuwania silnych zabrudzeń, płyny do dezynfekcji oraz środki do czyszczenia stali nierdzewnej. Utrzymywanie czystości w pomieszczeniach gastronomicznych jest warunkiem koniecznym do zapewnienia bezpieczeństwa pracowników oraz klientów.

Prowadzisz pizzerię i szukasz opakowań przydatnych podczas transportu? Zapoznaj się z naszą ofertą pudełek i akcesoriów do pakowania pizzy

Zadzwoń: 577-607-500, Odwiedź stronę: Kontakt

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium