Darmowa dostawa krajowa - od 300 zł | Na terenie Krakowa - od 160 zł

Biodegradowalne torby na zakupy - dlaczego warto je stosować?

Biodegradowalne torby na zakupy - dlaczego warto je stosować?

Wszechobecne foliowe reklamówki jednorazowe są coraz rzadziej stosowane. Powoli wypierają je ekologiczne rozwiązania, przyjazne środowisku naturalnemu. Mowa oczywiście o biodegradowalnych, jednorazowych torbach papierowych. W dzisiejszym wpisie wyjaśniamy, dlaczego warto sięgać po eko-torby. Zachęcamy do lektury.

Dlaczego warto stosować biodegradowalne torby z papieru na zakupy?

 Spis treści:

Biodegradowalna torba na zakupy - ekologiczne i wygodne rozwiązanie

Zalety toreb papierowych na zakupy

Ekologiczne torby papierowe a jednorazowe ,,foliówki” - które są bardziej pojemne?

Biodegradowalne torby papierowe = lepszy design

Ekologiczne torby z papieru na zakupy - uniwersalne rozwiązanie do pakowania różnych produktów

Eko torby z papieru do celów marketingowych

Bądź eko i przekonaj do tego swoich klientów

Gdzie kupić eko-torby z papieru na zakupy?

Biodegradowalna torba na zakupy - ekologiczne i wygodne rozwiązanie

Świadomość społeczna w kwestiach ochrony środowiska wpływa również na nawyki zakupowe oraz wybory konsumentów. Każdego dnia powinniśmy dążyć do tego, aby generować jak najmniej odpadów. Szczególnie problematyczne są wszelkiego rodzaju opakowania plastikowe oraz jednorazowe foliówki, po które - mimo opłaty recyklingowej - wciąż sięga wiele osób. Niewielkie zmiany naszych przyzwyczajeń mogą przełożyć się na ograniczenie ich regularnego stosowania. W trosce o dobro środowiska naturalnego zdecydowanie lepszym wyborem są ekologiczne opakowania - przyjazne dla człowieka oraz otoczenia. Szacuje się, że przeciętna torba wykonana z tworzywa sztucznego rozpada się średnio od 15 do nawet 1000 lat - jest to uzależnione od środowiska, w którym będzie się znajdować. Na typowych wysypiskach śmieci jednorazowe torby foliowe tkwią zatem przez dekady czy nawet stulecia, jednocześnie powiększając ilość odpadów i przyczyniając się do pogorszenia standardów środowiska. Dla porównania torba papierowa rozkłada się od 2 do 3 miesięcy. Może zostać także przetworzona w ramach recyklingu i ponownie wykorzystana. Kiedy staje się uszkodzona lub niepotrzebna, możemy ją wyrzucić do pojemników na kartonu lub na papier. W ten sposób będzie możliwe jej kolejne wykorzystanie.

Zalety toreb papierowych na zakupy

Torby papierowe wiodą prym nad foliowymi jednorazówkami nie tylko ze względu na aspekt ekologiczny, choć niewątpliwie jest to kluczowa kwestia w czasach rosnącej świadomości ekologicznej. Oprócz tego, że pozwalają one zmniejszyć ilość plastiku, posiadają również szereg innych zalet. Przede wszystkim są trwałe i bardzo często nadają się do wielokrotnego użytku, co niewątpliwie przekłada się na kwestie ekonomiczne. To mit, że papier jest słabym materiałem i po jednym zastosowaniu opakowanie należy wyrzucić. Solidnie wykonane torby papierowe są wytrzymałe i odporne na zniszczenia, nie da się ich tak łatwo uszkodzić podczas niesienia zakupów do domu. Kolejną, istotną zaletą używania toreb papierowych przez np. przedsiębiorstwo jest to, że wpisuje się ono w trend eko. Marka, która korzysta z tego typu rozwiązań, buduje pozytywny wizerunek swojej firmy w oczach konsumentów i realnie wpływa na dbałość o ochronę środowiska naturalnego. Co więcej, zastosowanie papierowych toreb może nadać prestiżowego charakteru przedsiębiorstwu.

Najważniejsze zalety ekologicznych toreb papierowych:

  • niskie koszty zakupu;
  • papier jest materiałem ekologicznym, podlega recyklingowi;
  • lekka forma;
  • możliwość wielokrotnego użytku;
  • szerokie zastosowanie.

Ekologiczne torby papierowe a jednorazowe ,,foliówki” - które są bardziej pojemne?

Jeżeli chodzi o pojemność toreb papierowych, wiele tak naprawdę zależy od ich wielkości oraz kształtu. Jednak kiedy porówna się standardową torbę foliową oraz torbę papierową, to często okazuje się, że ta druga jest aż dwa razy bardziej pojemna.

Biodegradowalne torby papierowe = lepszy design

Kolejnym argumentem przemawiającym za wyborem toreb papierowych jest aspekt wizualny, który również ma znaczenie. Pod kątem walorów estetycznych torby papierowe wypadają znacznie lepiej od ich foliowych odpowiedników. Nie dość, że są bardziej eleganckie, wytrzymałe, to również nadają się do zabrania zarówno do pracy, jak i do sklepu na zakupy.

Ekologiczne torby z papieru na zakupy - uniwersalne rozwiązanie do pakowania różnych produktów

Ekologiczne torby papierowe nadają się do różnych zastosowań. To idealne torby na zakupy. Można do nich pakować owoce, warzywa, słodycze, odzież, kosmetyki i wiele innych. Torby jednorazowe mogą zostać również wykorzystane do dowozu jedzenia przez firmy cateringowe. Szary papier oraz szare torby papierowe to także coraz popularniejszy sposób na pakowanie prezentów.

Eko torby z papieru do celów marketingowych

Eko torby papierowe często znajdują zastosowanie w marketingu. Znakomicie sprawdzą się w roli przekaźników treści reklamowych. Są znacznie bardziej eleganckie i stylowe aniżeli ich plastikowe odpowiedniki, dlatego lepiej wpływają na prestiż marki jako odpowiedzialnej i troszczącej się o środowisko naturalne. Marka reklamująca się na torbach ekologicznych uznawana jest za nowoczesną oraz funkcjonującą zgodnie z zasadami ekologii. Osoby, które prowadzą działalność gospodarczą, mogą umieścić swoje logo oraz dane kontaktowe na takiej torbie i przekazywać w nich np. materiały reklamowe podczas różnego rodzaju spotkań branżowych, targów czy konferencji. Dostępne są w kilku wariantach: w kolorze szarym, białym, z uchwytem płaskim lub bez.

Bądź eko i przekonaj do tego swoich klientów

Prowadzisz sklep? Rezygnując z toreb foliowych i decydując się na te wykonane z papieru, dajesz swoim klientom jasny przekaz. Zaczynają postrzegać oni Twój sklep jako przyjazny środowisku. Nie chodzi wyłącznie o zysk, ale o to, aby wykorzystać swoją markę do tego, by zmienić świat i budować świadomość społeczną. To z pozoru małe działanie może przynieść wymierne korzyści wizerunkowe

Gdzie kupić eko-torby z papieru na zakupy?

Liczba sklepów, w których można zakupić ekologiczne torby papierowe, stale się powiększa. Przed dokonaniem zakupu warto zapoznać się z pełną ofertą produktów w sklepie i dowiedzieć się, czy faktycznie pochodzą one z surowców podlegających recyklingowi, co jest gwarantem ich ekologiczności.

Torby ekologiczne wytworzone z zachowaniem dbałości o środowisko naturalne znajdziesz w sklepie Ale Opakowania.

Chcesz być odbierany jako firma, która w swoich działaniach jest przyjazna środowisku? Zakup jednorazowych toreb ekologicznych to strzał w dziesiątkę!

Zadzwoń: 577-607-500, Odwiedź stronę: Kontakt

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl